بازدید دکتر مجتبی فدایی از پروژه شهرک سلامت اصفهان

بازدید دکتر مجتبی فدایی از شهرک سلامت اصفهان

در تاریخ ۱۶ مرداد ۱۴۰۲، دکتر مجتبی فدایی بعنوان نماینده شبکه انتقال فناوری ۸ کشور اسلامی در اصفهان، به همراه مدیران شرکت شهرکهای صنعتی استان اصفهان، از پروژه شهرک سلامت اصفهان بازدید کردند.

در این بازدید که مسعود صرامی، سرمایه گذار و مدیر شهرک سلامت اصفهان، دکتر شهرام شفیعی، مدیر مرکز جامع تشخیص و درمان سرطان رسا، و امیر مکینیان، مدیر امور و ارتباطات بین الملل مجموعه رسا بعنوان میزبان حضور داشتند، در مدت ۳ ساعت زیر ساخت ها و امکانات این مرکز بطور کامل معرفی شد.

گفتنی است شهرک سلامت اصفهان با مدیریت مجریان اصفهان سیتی سنتر و با بهره گیری از منابع مشترک سرمایه گذاری داخلی و خارجی در بزرگراه آقابابایی درحال اجرا می باشد. این پروژه و نیز پروژه ی اصفهان سیتی سنتر در راستای تحقق اهداف کلان توسعه کشور و سند چشم انداز ایران 1400 در حال اجرا است.
گستره ی خدمات شهرک سلامت، ملی و منطقه ای خواهد بود. گرچه این پروژه به دلیل موقعیت مرکزی و جذاب برای توریسم در اصفهان اجرا می شود و طبیعتا مردم اصفهان سهولت بیشتری در دریافت خدمات خواهند داشت.

مجموعه شهرک سلامت اصفهان با رعایت تمامی پروتکل ها و استانداردهای سازمان های اعتباربخشی جهانی با زیر بنایی بیش از سیصد هزار متر مربع در محدوده شهرداری منطقه 10 اصفهان ایجاد گردیده تا تعهد انسان به خالق را به سرانجام برساند.

این مجموعه هم راستا با سیاست های کلان کشور اعم از برنامه چهارم و پنجم توسعه جهت ارتقاء سلامت و اصلاح شاخص های کلان سلامت کشور همسو با برنامه های هزاره سوم سازمان ملل است که در سال 2000 تدوین و به دولتها ابلاغ گردیده، توسط بخش خصوصی در سال 91 شروع و در سال 96 فاز اول آن به بهره برداری رسیده است که با تکمیل بیمارستان با افق تعمیم و گسترش اِلمان های شهر هوشمند در زمینه های بهداشتی و درمانی فعالیت نمایند.

مکان یابی این مجموعه با چشم اندازی زیبا علاوه بر کاهش زمان سفرهای درون شهری ، موجب کاهش ترافیک و معضلات زیست محیطی مرتبط در هسته مرکزی شهر شده است.

طراحی مجموعه از اصول معماری شفابخش نشآت گرفته بطوری که با ایجاد چند باغ در بام و اجرای فضای سبز آن بصورت باغ های شفابخش در طبقات و همچنین استفاده از نور طبیعی بعنوان یک عامل غیر مستقیم در درمان ، صلح ، اطمینان و امید به بهبودی را برای بیماران و مراجعه کنندگان به همراه دارد.