شهرک صنعتی اشترجان اصفهان، میزبان دوره صنعتی فناوری نانو

کارگاه آموزشی شهرک صنعتی اشترجان اصفهان

در راستای برگزاری سلسله نشست‌های صنعتی معرفی فرصت‌ها و کاربردهای صنعتی فناوری نانو در قالب طرح «هر هفته، یک شهرک صنعتی»، که با همکاری بخش ترویج صنعتی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و فن بازار استان اصفهان در حال اجرا است، در روز چهارشنبه 3 اسفند ماه ۱401، شرکت‌های مستقر در شهرک صنعتی اشترجان اصفهان با کاربردها و فرصت‌های صنعتی فناوری نانو آشنا شدند.

این نشست با حضور 10 تن از مدیران واحدهای صنعتی فعال در حوزه صنایع فلزی و معدنی، ماشین سازی، پلیمری و … از جمله شرکت های سپاهان پلاست، ساز اندیش، سپاهان تراش، ماشین اجزا، سپاهان کوبش کیمیا، بهین لوله سپاهان، نیروگاه مبین انرژی اسپادانا و تعدادی دیگر از شرکت های مستقر در شهرک صنعتی اشترجان اصفهان و با ارائه دکتر مجتبی فدائی ، کارگزار ستاد توسعه فناوری نانو بصورت آنلاین برگزار شد.

در این رشته نشست‌ها به ارائه مطالب زیر پرداخته می‌شود:

    اطلاع‌رسانی پیرامون مزایای کاربردی و صنعتی فناوری نانو

    معرفی فرصت‌های تجاری و اقتصادی بکارگیری نانو در صنایع

    معرفی محصولات و توانمندی‌های صنعتی ایران در فناوری نانو

    معرفی حمایت‌های ستاد از شرکت‌های صنعتی و نانویی

    معرفی راه‌حل های فناوری نانو برای رفع نیاز و ارتقای صنایع

    معرفی راهکارهای تبدیل شدن به شرکت دانش بنیان و نانو

دریافت تقاضاها و نیازهای صنعتی قابل حل با فناوری نانو در جهت کمک به ارتقای فناوری در واحدهای صنعتی، کاهش هزینه‌ها و افزایش کیفیت محصولات تولیدی، و شناسائی واحدهای صنعتی مستعد برای دانش‌بنیان شدن، از دیگر اهداف برگزاری اجرای این برنامه و برپایی نشست‌های صنعتی در شهرک‌های صنعتی است.

در بخش آخر این نشست، تقاضاهای صنعتی در حوزه نانومواد پلیمری، پوشش‌های ضد سایش از شرکت‌های حاضر در جلسه دریافت شد که اقدامات لازم جهت پیگیری این تقاضاها از سوی مجری این برنامه (شرکت فناوری‌های پیشرفته آسیا) در حال انجام می‌باشد. شایان ذکر است حضور در این برنامه برای مدیران، نمایندگان شرکت‌ها و واحدهای صنعتی، رایگان بوده و ثبت نام از طریق مراجعه به نشانی http://nanoseminar.ir امکان‌پذیر است. مدیران و فعالان صنعتی علاقمند به همکاری در این برنامه، می‌توانند ضمن مکاتبه با رایانامهIPS@nano.ir، و یا تماس با فن بازار استان اصفهان و شماره‌های ۰۹۳۰۱۰۰۲۲۷۰ و 09900900746، نسبت به چگونگی اجرای این برنامه در شهرک صنعتی خود کسب اطلاع و اقدام نمایند.